Novinky

Co je u nás nového

Malá limitovaná série vín z nejstarší české vinice na Pražském hradě!

Ryzlink rýnský a Rulandské modré ze Svatováclavské vinice můžete ochutnat pouze v naší restauraci. 

Legendární vinice s tisíciletou historii je nejstarším vinohradem v Čechách a je tak dokladem dlouhé vinařské tradice na zdejším území. Mimořádně dobře exponovaný jižní svah v těsném sousedství Pražského hradu si vybral pro pěstování révy již kníže Václav na počátku 10. století.

vineyardJiž proběhlo


Svátek růžových vín ve Svatováclavské vinici 1.května 2018

POZVANKA 2018

Podlehněte růžovému pokušení. Poznejte jeho vášnivou vůni, lahodnou chuť a lechtivé aroma. Nechte se svést růžovým!

Vážení milovníci růžového vína, Svátek růžových vín se uskuteční 1. května 2018 od 10.00 do 18.00 v příjemném prostředí Svatováclavské vinice na Pražském hradě s překrásným výhledem na celou historickou Prahu. Svátek růžových vín je jednou z největších přehlídek tuzemských rosé, v Praze pak vůbec největší.

VALENTÝNSKÉ MENU 14.2. 2018

Ten svátek lásky je opět zde. Ať už jste bláznivě zamilovaní, nebo šťastně spolu. Ať preferujete eleganci staré školy nebo hledáte nezapomenutelný valentýnský zážitek, Villa Richter Vám pomůže vytvořit speciální okamžik pro vaše blízké.

valentyn18

Dopřejte si luxusní pokrmy, božské dezerty a skleničku nebo dvě vynikajícího vína. Překvapte svou drahou polovičku večerem v restauraci s nejlepším výhledem na starou Prahu. Přijďte ochutnat „zamilované menu“, které pro Vás připravil náš šéfkuchař.

GRAND RESTAURANT FESTIVAL 15.1 – 28.2.2018

Zimní svátek všech milovníků jedinečného jídla a nápojů proběhne od 15. ledna do 28. února 2018 ve vybraných restauracích po celé ČR. Původní myšlenka festivalu byla jednoduchá: “Dát lidem možnost ochutnat vysokou gastronomii za přijatelnou cenu v klidných povánočních měsících!” Proto jsou každoročně vybírány nejlepší a nejzajímavější restaurace v celé naší republice, aby připravily speciální degustační menu, které je předem stanoveno a jež si může každý zájemce přes internet objednat dopředu. Ochutnejte festivalovou nabídku VILLA RICHTER!

Objednat můžete zde: grandrestaurantfestival.cz

SILVESTR 2017

SILVESTR VE VILLA RICHTER

Tento rok se můžete těšit na párty ve stylu Black and White.

Pro hosty jsme si tentokrát připravili:

  • Welcome drink a půlnoční přípitek 
  • Profesionální a zábavné hudebníky 
  • Nezapomenutelná atmosféra ve stylu Black and White 
  • 2 různé způsoby obsluhy dle zvolené restaurace
  • Půlnoční dárek
  • Jedinečný výhled na novoroční ohňostroje a pražské panorama

 Dress code (doporučený) Black and White a creative black tie.

vh

Program Piano Nobile:
19:00- 20:00- příchod hostů, zahájení večera
20:00 –00:00- servis jídla, živá hudba, zábava
00:00- společný novoroční přípitek na terase Piano Nobile

Prohlédněte si servírované menu restaurace Piano Nobile

Program Terra:
20:00- příchod hostů, zahájení večera, založení rautu
20:00 –00:00- servis jídla, živá hudba, zábava, vystoupení
00:00- společný novoroční přípitek

Prohlédněte si rautové menu restaurace Terra

Rezervaci můžete provést pomocí rezervačního formuláře nebo emailem na info@villarichter.cz.
Pro potvrzení rezervace je nutné předem složit zálohu ve výši 100% celkové částky za Silvestrovské menu. Úhrada je možná převodem na účet 2008040006 / 6000 s uvedením jména a data rezervace nebo předplatbou pomocí kreditní karty.

green_web

Svatomartinské Menu od 3.11.2017

husa

Svatomartinské hody byly časem hodování a bujného veselí. Vždyť je to období, kdy sklizeň již byla v bezpečí pod střechou a za dveřmi už čekal klidný Advent s předvánočním půstem. A tento příjemný zvyk dobrého jídla a pití přetrval do dnešní doby, kdy lidé rádi v době vrcholícího podzimu využijí příchodu mladého vína jako příležitosti pro pobavení a setkání s přáteli. 

Přijďte ochutnat menu, které pro Vás u příležitosti tohoto svátku připravil náš šéfkuchař.

SVATOVÁCLAVSKÉ VINOBRANÍ 2017 28.9. 2017

 

28.9.2017 nabídne areál Svatováclavské vinice na Pražském hradě Svatováclavské vinobraní. Seznamte se s víny od našich významných vinařství a vychutnejte si při sklence vína jedinečný a neopakovatelný výhled na historické jádro města. 

vinice

PROSECCO DOC FEST 10.9.2017 11.00 až 17,00 hodin

proseccofest_web

Lehké, podmanivé, osvěžující, šumivé s typicky italským espritem a elegancí. Takové je Prosecco DOC, které si získalo miliony fanoušků po celém světě. Třicítka italských mistrů vinařů přijede v září představit svá vynikající vína do Prahy, a odstartuje tak novou tradici festivalu Proseccofest.

 

 

VERTIKÁLNÍ DEGUSTACE ACERONE 10.5.2017

innocenti-acerone

Vážení hosté, dovolujeme si Vás pozvat na další z pravidelných setkání s italskými víny a gastronomií, tentokrát to bude Acerone od Cantine Vittorio Innocenti. Vinařský seminář s panem Braňo Chovanem se uskuteční ve středu 10. května od 19,00 hod.

Prohlédněte si menu, a prosíme, nezapomeňte na rezervaci, počet míst je omezen.

Svátek růžových vín ve Svatováclavské vinici 1.května 2017

ruzova-2

Podlehněte růžovému pokušení. Poznejte jeho vášnivou vůni, lahodnou chuť a lechtivé aroma. Nechte se svést růžovým!

Vážení milovníci růžového vína, rádi bychom Vás pozvali na pátý ročník Svátku růžových vín, který se uskuteční 1. května 2017 od 10.00 do 18.00 v příjemném prostředí Svatováclavské vinice na Pražském hradě s překrásným výhledem na celou historickou Prahu. Svátek růžových vín je jednou z největších přehlídek tuzemských rosé, v Praze pak vůbec největší.