Novinky

Co je u nás nového

SVATOVÁCLAVSKÉ VINOBRANÍ AKCE ZRUŠENA!

Vzhledem k probíhající pandemii onemocnění koronavirem a současnému vývoji, jsme se z důvodu ochrany zdraví návštěvníků i našich zaměstnanců rozhodli zrušit letošní ročník Svatováclavského vinobraní. O pořádání všech dalších akcí Vás budeme informovat prostřednictvím sociálních sítí a webových stránek.

Děkujeme za pochopení.

VILLA RICHTER

VILLA RICHTER AKTUÁLNĚ

sv2

Svatováclavská vinice na Pražském hradě ve které stojí Richterova vila je jedno z těch vzácných míst odkud jsou nekrásnější a nejromantičtější pohledy na Prahu. Po dvanácti letech každodenního provozu, kdy se u nás po celou dobu ani jeden den nezavřelo, jsme museli, stejně jako všechny restaurace v zemi, zavřít. Po prvotním šoku z tohoto nečekaného zákazu,  jsme si slíbili, že hned, jak to situace dovolí, začneme otevírat jednotlivé restaurace,  ale budeme to dělat postupně. Areál Svatováclavské vinice je totiž multifunkční restaurační areál různého gastronomického zaměření. Přestože jde o rozsáhlý pozemek, každý kout zde má své romantické kouzlo, s neopakovatelnými výhledy na Prahu. Nebudeme spěchat, budeme postupně otevírat jednotlivá místa a vás bychom chtěli pozvat, abyste je přišli objevit i pro sebe. My se budeme snažit, abyste si Svatováclavskou vinici jako místo pro „setkávání se“ s dobrým jídlem a pitím oblíbili napořád.

Co se otevírá nejdříve?

S ohledem na zdravotnická doporučení, vaší i naši bezpečnost, nejprve otevřeme venkovní provozy. Začínající léto, slunné dny a dlouhé večery jsou k tomu ideálním časem. Neformální posezení na rozlehlé venkovní terase pod vzrostlým stromem hned za vstupní branou od Pražského hradu jsme pro vás otevřeli jako první. V největším letním horku vás bude ochlazovat lehký vánek vanoucí od Vltavy přes Hradčany, budete si zde moci užívat překrásný výhled na Prahu a vltavské mosty. Dobře ošetřené pivo a svěží vína.

20200530_145341

20200531_194924

Co pro vás chystáme dalšího?

pergola

Posezení na Pergole

Kdo by nechtěl být v létě co nejvíce na čerstvém vzduchu? Jakmile to situace dovolí otevřeme posezení na Pergole přímo uprostřed vinohradu. Vídeňské heurige po pražsku, s nabídkou našich vín, gastronomickými specialitami a jedinečným panoramatickým výhledem. Zastíněná terasa spolehlivě ochrání před spalujícím žárem, ale i letní bouřkou. Teplé letní večery zde pak bývají neopakovatelným zážitkem, který okouzlí každého návštěvníka svojí romantickou atmosférou.

pergola-2

Restaurace Nobile zatím pouze pro svatby, rodinné a firemní akce.

V zájmu zajištění co největší bezpečnosti našich hostů jsme se rozhodli prozatím otevřít restaurace Nobile a Terra pouze pro předem objednané uzavřené akce (svatby, rodinné a firemní oslavy a akce), kde se lidé vzájemně znají a je zde minimalizované riziko nákazy zvenčí. Hosté zde budou moci exkluzivně využívat všech předností zážitkové restaurace bez jakýchkoliv omezení a přitom budou chráněni od okolí. V maximálně možné míře budou k dispozici i venkovní terasy přiléhající k vile a svatební vyhlídka. Jde o jedinečnou příležitost užít si komfort soukromí na výjimečném místě v bezprostřední blízkosti Pražského hradu. Vzhledem k tomu, že se po celý letošní rok neotevřou Jižní zahrady Pražského hradu je to ojedinělá příležitost, jak nepřijít o mimořádný výhled z Pražského hradu.

wedding

 Již proběhlo


VILLA RICHTER HARMONY – Belfiato Quintet 12.8. 2020

Máme velkou radost, že Vám můžeme představit náš nový projekt Villa Richter Harmony. Slovo harmonie, ze kterého je odvozen název, znamená obecně soulad, souzvuk, souznění.

Dali jsme si za cíl vytvořit večer, který bude pro naše hosty především příjemný svou atmosférou a který zahraje na všechny smysly. Večer, ze kterého si odnesete komplexní a nezapomenutelný zážitek.

Zaměřili jsme se na propojení dvou, na první pohled, zcela odlišných světů. Svět kvalitní hudby se světem moderní gastronomie. Těšte se na kompozici tónů a chutí, kterou Vám naservírujeme.

harmony-2

 Program celého večera je koncipován tak, aby byl host doslova hýčkán všemi smysly a opravdu si vychutnal každou chvíli. Po příchodu na Svatováclavskou vinici Vás čeká welcome drink a před samotným koncertem si můžete prohlédnout různá zákoutí našich zahrad, ze kterých je krásný výhled na malostranské střechy. Samotný koncert proběhne nad vinicí, na vyvýšeném prostranství, odkud máte Prahu jako na dlani. Po koncertu se vydáte krátkou procházkou do naší restaurace, kde ochutnáte speciální tříchodové menu.

belfiato

 Druhý ze série koncertů na Svatováclavské vinici. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení Belfiato Quintet pod širým nebem a speciální tříchodové menu.

 VSTUPENKY ZDE

RŮŽOVÉ LÉTO VE SVATOVÁCLAVSKÉ VINICI NA PRAŽSKÉM HRADĚ POKRAČUJE !

ruzove-vino

Protože se vám to líbilo, plníme slib a přidáváme! Víkend 18. a 19. července od 12.00 do 18.00  hodin opět s růžovým vínem ve Svatováclavské vinici. Je to dobrá zpráva pro ty, kteří litovali, že minule nemohli, protože byli na dovolené. Aby se na každého dostalo, prodlužujeme akci opět na dva dny. Sledujte nás!

Vstup zdarma

Přijďte si užít romantickou atmosféru spojenou s růžovým vínem a s jedním z nejhezčích výhledů na Prahu. Méně je někdy více!

Populární degustace růžových vín se kvůli nařízeným omezením koná v komornější podobě. Neplatíte vstupné, pouze zaplatíte za víno. Hort, Vinselekt Michlovský, Regina Coeli, Kraus – jména zúčastněných vinařství jsou zárukou, že dostanete to nejlepší co se  u nás v růžovém víně objeví. Degustovat se bude v nejvyšším bodě vinice s nejkrásnějším výhledem na Prahu.

VILLA RICHTER HARMONY – EPOQUE QUARTET 29.7. 2020

Máme velkou radost, že Vám můžeme poprvé představit náš nový projekt Villa Richter Harmony, který odstartuje již 29. 7. 2020. Slovo harmonie, ze kterého je odvozen název, znamená obecně soulad, souzvuk, souznění.

Dali jsme si za cíl vytvořit večer, který bude pro naše hosty především příjemný svou atmosférou a který zahraje na všechny smysly. Večer, ze kterého si odnesete komplexní a nezapomenutelný zážitek.

Zaměřili jsme se na propojení dvou, na první pohled, zcela odlišných světů. Svět kvalitní hudby se světem moderní gastronomie. Těšte se na kompozici tónů a chutí, kterou Vám naservírujeme.

banner_event

Program celého večera je koncipován tak, aby byl host doslova hýčkán všemi smysly a opravdu si vychutnal každou chvíli. Po příchodu na Svatováclavskou vinici Vás čeká welcome drink a před samotným koncertem si můžete prohlédnout různá zákoutí našich zahrad, ze kterých je krásný výhled na malostranské střechy. Samotný koncert proběhne nad vinicí, na vyvýšeném prostranství, odkud máte Prahu jako na dlani. Po koncertu se vydáte krátkou procházkou do naší restaurace, kde ochutnáte speciální tříchodové menu.

epoque_quartet

První ze série koncertů ve Svatováclavské vinici. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení Epoque Quartet pod širým nebem a speciální tříchodové menu. 

VSTUPENKY ZDE

RŮŽOVÉ LÉTO VE VINICI 11. a 12.7. 2020

rose

Když nám to nevyšlo 1. května, tak si to vynahradíme 11. a 12. července od 11.00 do 18.00 hodin a když se vám to bude líbit možná i něco přidáme!

Přijďte si užít romantickou atmosféru spojenou s růžovým vínem a s jedním z nejhezčích výhledů na Prahu. Méně je někdy více!
Populární degustace růžových vín se kvůli nařízeným omezením bude letos konat v komornější podobě. Počet vinařů bude sice menší, ale budou to ti nejlepší ve svém oboru, a degustovat se bude v nejkrásnějších částech vinice.
Aby se na každého dostalo, prodlužujeme akci na dva dny a v případě potřeby i na další víkend. Vstup zdarma.

VALENTÝNSKÉ MENU 14.2. 2020

Ten svátek lásky je opět zde. Ať už jste bláznivě zamilovaní, nebo šťastně spolu. Ať preferujete eleganci staré školy nebo hledáte nezapomenutelný valentýnský zážitek, Villa Richter Vám pomůže vytvořit speciální okamžik pro vaše blízké.

piano_nobile

Dopřejte si luxusní pokrmy, božské dezerty a skleničku nebo dvě vynikajícího vína. Překvapte svou drahou polovičku večerem v restauraci s nejlepším výhledem na starou Prahu. Přijďte ochutnat „zamilované menu“, které pro Vás připravil náš šéfkuchař.

GRAND RESTAURANT FESTIVAL 15.1 až 29.2.2020

 grf_2020

Zimní svátek všech milovníků jedinečného jídla a nápojů proběhne od 15. ledna do 29. února 2020 ve vybraných restauracích po celé ČR. Původní myšlenka festivalu byla jednoduchá: “Dát lidem možnost ochutnat vysokou gastronomii za přijatelnou cenu v klidných povánočních měsících!” Proto jsou každoročně vybírány nejlepší a nejzajímavější restaurace v celé naší republice, aby připravily speciální degustační menu, které je předem stanoveno a jež si může každý zájemce přes internet objednat dopředu.

Ochutnejte festivalovou nabídku VILLA RICHTER!

Objednat můžete zde: grandrestaurantfestival.cz

 

Speciální nabídka Vánoční šneci 24.12. 11.00 až 14.00 hodin

snails

Ochutnejte tradiční vánoční šneky v restauraci Piano Nobile.

Svatomartinské Menu od 8.11.2019

husa

Svatomartinské hody byly časem hodování a bujného veselí. Vždyť je to období, kdy sklizeň již byla v bezpečí pod střechou a za dveřmi už čekal klidný Advent s předvánočním půstem. A tento příjemný zvyk dobrého jídla a pití přetrval do dnešní doby, kdy lidé rádi v době vrcholícího podzimu využijí příchodu mladého vína jako příležitosti pro pobavení a setkání s přáteli. Legenda říká, že svatý Martin byl původně římským vojákem. Později přijal křesťanskou víru a stal se misionářem a následně biskupem v Tours. Tomu ale předcházela tato příhoda: Martin, při své skromnosti, nechtěl biskupskou hodnost přijmout a schoval se před vyslanci do husince mezi hejno hus. Ty jej však svým silným kejháním prozradily.  Jiná verze říká, že ho při kázání tak rušily svým kejháním, že je za to odsoudil, aby v den jeho památky pykaly za svoje provinění na pekáči.

Přijďte ochutnat menu, které pro Vás u příležitosti tohoto svátku připravil náš šéfkuchař.