Novinky

Co je u nás nového

Svatomartinské Menu od 8.11.2019

husa

Svatomartinské hody byly časem hodování a bujného veselí. Vždyť je to období, kdy sklizeň již byla v bezpečí pod střechou a za dveřmi už čekal klidný Advent s předvánočním půstem. A tento příjemný zvyk dobrého jídla a pití přetrval do dnešní doby, kdy lidé rádi v době vrcholícího podzimu využijí příchodu mladého vína jako příležitosti pro pobavení a setkání s přáteli. Legenda říká, že svatý Martin byl původně římským vojákem. Později přijal křesťanskou víru a stal se misionářem a následně biskupem v Tours. Tomu ale předcházela tato příhoda: Martin, při své skromnosti, nechtěl biskupskou hodnost přijmout a schoval se před vyslanci do husince mezi hejno hus. Ty jej však svým silným kejháním prozradily.  Jiná verze říká, že ho při kázání tak rušily svým kejháním, že je za to odsoudil, aby v den jeho památky pykaly za svoje provinění na pekáči.

Přijďte ochutnat menu, které pro Vás u příležitosti tohoto svátku připravil náš šéfkuchař.

Vánoce a Silvestr 2019

green_web

VÁNOCE 2019

Vážená paní/vážený pane, děkujeme za Váš projevený zájem strávit Štědrý večer v restauraci Villa Richter.

Pokud si zvolíte pro tento den právě naši restauraci,  strávíte poklidný a bezstarostný večer v krásném prostředí s okouzlujícím výhledem na zimní Prahu. Ve sváteční atmosféře a za doprovodu vánočních melodií si u nás vychutnáte sonátu chutí v podobě pětichodového menu, které připraví náš šéfkuchař Peter Ftorek.

Večer můžete zakončit Půlnoční mší v Chrámu svatého Víta.

Rezervaci stolu je možné provést e-mailem na adrese info@villarichter.cz či telefonicky na čísle (+420) 702 205 108

Děkujeme a těšíme se na viděnou

Večeři je možné rezervovat od 18:00 hod.

Pro potvrzení rezervace je nutné předem složit zálohu ve výši 50% z celkové částky za menu.  Úhrada je možná převodem na účet 2008040006 / 6000 s uvedením jména a data rezervace a v hotovosti na místě.

ae3p7668_web

 SILVESTR 2019 

Vážená paní/vážený pane, děkujeme za Váš projevený zájem strávit silvestrovský večer ve Villa Richter.

 V restauraci  Piano Nobile  jsme pro Vás přichystali sedmi chodové menu s vinným párováním, které pro tento večer speciálně sestavil náš sommelier Tomáš Pacák. Krásný výhled na Prahu už jen umocní nezapomenutelný zážitek z příchodu nového roku.

 V restauraci Piano Terra si budete moci vychutnat pěti chodové menu spolu s neomezenou konzumací alkoholických i nealkoholických nápojů.

 Půlnočním přípitkem přivítáme příchod Nového roku 2020 za všudypřítomných ohňostrojů bouřících nad Prahou.

 Rezervaci stolu je možné provést e-mailem na adrese info@villarichter.cz či telefonicky na čísle (+420) 702 205 108

 Začátek večera je od 19:00 hodin

Pro potvrzení rezervace je nutné předem složit zálohu ve výši 100% celkové částky za menu.  Úhrada je možná převodem na účet 2008040006 / 6000 s uvedením jména a data rezervace nebo na místě v hotovosti.

vh

 

Malá limitovaná série vín z nejstarší české vinice na Pražském hradě!

Ryzlink rýnský a Rulandské modré ze Svatováclavské vinice můžete ochutnat pouze v naší restauraci. 

Legendární vinice s tisíciletou historii je nejstarším vinohradem v Čechách a je tak dokladem dlouhé vinařské tradice na zdejším území. Mimořádně dobře exponovaný jižní svah v těsném sousedství Pražského hradu si vybral pro pěstování révy již kníže Václav na počátku 10. století.

vineyardJiž proběhlo


SVATOVÁCLAVSKÉ VINOBRANÍ 28.9. 2019

 

11.00 – 18.00 hodin

28.9.2019 nabídne areál Svatováclavské vinice na Pražském hradě Svatováclavské vinobraní. Návštěvníci akce budou mít možnost seznámit se s víny našich významných vinařství a vychutnat si při sklence vína jedinečný a neopakovatelný výhled na historické jádro města. 

vinice

Mini Thai Food Festival 22.-23.6 2019

mini-fest-210x99-draft_mail-page-001

Přijďte si užít víkend na Mini Thai Food Festival, který se koná v Open Air areálu Svatováclavské vinice pod Pražským hradem ku příležitosti zahájení letní sezóny restaurace Richter Thai. Pochutnat si můžete na skvělých pokrmech a pochutinách spojených s exotickým Thajskem. Na přípravu bude dohlížet šéfkuchař Roman Synek oceněný thajskou ambasádou – cenou Thai Select Premium.

Festival je dvoudenní vždy od 12 do 18 hodin a vstup na něj je volný.

 

PROSECCO FEST 2019 18.a19.5.2019

prosecco-577x199

PROSECCO FEST 2019

Lehké, osvěžující, šumivé s typicky italským espritem a elegancí. Takové je Prosecco, které si získalo miliony fanoušků po celém světě.

Prosecco fest nabídne v sobotu 18. května a v neděli 19. května vždy od 12 do 18 hodin v areálu Svatováclavské vinice a Villa Richter na Pražském hradě desítky vzorků šumivých vín z vyhlášené italské oblasti Prosecco.

Během 3. ročníku festivalu se mohou návštěvníci těšit nejen na vynikající prosecco, ale také na vybrané italské delikatesy, jakými jsou prosciutto, olivy, sýry a zmrzliny a nově také inspirující kombinace s vynikající thajskou kuchyní.

Vstupné na jeden den 250 Kč (obsahuje 3 žetony a sklenici)

Set s deseti žetony bude stát 300 Kč

Prosecco DOC 1 dl = 2 žetony, Prosecco DOCG 1 dl = 3 žetony

Svátek růžových vín ve Svatováclavské vinici 1.května 2019

ruzove2019

Podlehněte růžovému pokušení. Poznejte jeho vášnivou vůni, lahodnou chuť a lechtivé aroma. Nechte se svést růžovým!

Svátek růžových vín proběhne 1. května 2019 od 10.00 do 18.00 v příjemném prostředí Svatováclavské vinice na Pražském hradě s překrásným výhledem na celou historickou Prahu. Svátek růžových vín je jednou z největších přehlídek tuzemských rosé, v Praze pak vůbec největší.

VALENTÝNSKÉ MENU 14.2. 2019

Ten svátek lásky je opět zde. Ať už jste bláznivě zamilovaní, nebo šťastně spolu. Ať preferujete eleganci staré školy nebo hledáte nezapomenutelný valentýnský zážitek, Villa Richter Vám pomůže vytvořit speciální okamžik pro vaše blízké.

valentyn18

Dopřejte si luxusní pokrmy, božské dezerty a skleničku nebo dvě vynikajícího vína. Překvapte svou drahou polovičku večerem v restauraci s nejlepším výhledem na starou Prahu. Přijďte ochutnat „zamilované menu“, které pro Vás připravil náš šéfkuchař.

GRAND RESTAURANT FESTIVAL 15.1 až 28.2.2019

banner_grf19-970x100

Chuť da Vinci

Zimní svátek všech milovníků jedinečného jídla a nápojů proběhne od 15. ledna do 28. února 2019 ve vybraných restauracích po celé ČR. Původní myšlenka festivalu byla jednoduchá: “Dát lidem možnost ochutnat vysokou gastronomii za přijatelnou cenu v klidných povánočních měsících!” Proto jsou každoročně vybírány nejlepší a nejzajímavější restaurace v celé naší republice, aby připravily speciální degustační menu, které je předem stanoveno a jež si může každý zájemce přes internet objednat dopředu. Ochutnejte festivalovou nabídku VILLA RICHTER!

Objednat můžete zde: grandrestaurantfestival.cz

SILVESTR 2018

ae3p7668_web

Silvestrovský večer ve Villa Richter

Vážení hosté, oslavte příchod nového roku stylově v restauraci Piano Nobile.
Tento rok jsme pro Vás přichystali unikátní tematickou nabídku ke 100letému výročí založení republiky.
Stylová hudba 20. let minulého století, nejlepší výhled na Prahu, lahodné 6ti chodové menu s vinným párováním, pánové v oblecích a dámy v robách. To vše a více umocní nezapomenutelný zážitek příchodu nového roku.
Náš šéfkuchař sestavil slavnostní menu, inspirované stejnými jídly, která se servírovala Tomáši G. Masarykovi při příležitosti oslav 1. výročí založení státu.

V restauraci Piano Terra si můžete vychutnat celovečerní raut se širokou škálou pokrmů a neomezenou konzumací vybraných nápojů.
Ve Villa Richter Vás přivítáme welcome drinkem a s jedinečným výhledem na novoroční ohňostroj Vám dopřejeme i slavnostní přípitek.
 
Rezervovat místa v Piano Nobile je možné od 19 hodin v Piano Terra od 20:00.
 
Rezervujte si svá místa na: info@villarichter.cz  nebo na čísle (+420) 702 205 108

Pro potvrzení rezervace je nutné předem složit zálohu ve výši 100% celkové částky za menu.  Úhrada je možná převodem na účet 2008040006 / 6000 s uvedením jména a data rezervace nebo předplatbou pomocí kreditní karty.
 
Těšíme se na Vaši návštěvu a věříme, že tento den pro Vás bude nezapomenutelným zážitkem.

vh