Lehké, podmanivé, osvěžující, šumivé s typicky italským espritem a elegancí. Takové je Prosecco, které si získalo miliony fanoušků po celém světě. Patříte mezi ně? Tak přijďte o víkendu 4. a 5. září do areálu Pražského vinohradu u Villy Richter na letošní Proseccofest!

Svá vynikající šumivá vína zde ve velkém stylu představí vinařství Serena Wines, které letos slaví již 140 let od svého založení a patří mezi nejvýznamnější producenty Prosecca na světě.

Můžete se těšit na širokou škálu šumivých vín z vyhlášené italské oblasti Prosecco. Na jedinečném místě Pražského vinohradu vás čeká odlehčená atmosféra s tematickými ochutnávkami celé chuťové palety Prosecca od 7 předních značek, které doplní italské gastronomické speciality.

Nebude chybět vynikající prosciutto, sýry, olivy a famózní italská zmrzlina. Skvělé víno a jídlo doplní podmanivá hudba a dobrá zábava.

Čeká vás nezapomenutelný zážitek pro všechny vaše smysly v duchu pravého dolce vita! Těšíme se na vás!

Kde: Pražský vinohrad – Villa Richter, Staré zámecké schody 6, Praha 1

Kdy: 4. a 5. září 2021 – vždy od 12.00 do 18.00 hod.

Vstupné: 300 Kč (v ceně vstupenky je sklenice, žetony na dva vzorky Prosecca (1 dcl) dle vlastního výběru). Další degustační žetony si budete moct koupit za 50 Kč za jeden vzorek Prosecca (1 dcl).

Přidejte se k události na Facebooku.

Důležité informace k víkendovému Proseccofestu:

 • Vstup do areálu bude možný od 12. do 18. hodiny.
 • Vstupy jsou znázorněny na plánku níže a na mapě: https://mapy.cz/s/gapoporuhe
 • Vstupenky se kupují až na místě.
 • V ceně vstupenky (300 Kč) je sklenice a žetony na dva vzorky Prosecca dle vlastního výběru. Další degustační žetony si budete moct koupit za 50 Kč za jeden vzorek Prosecca (1 dcl).
 • Do areálu je z bezpečnostních důvodů zakázáno vnášet jakékoliv zbraně, vlastní nápoje nebo vlastní jídlo. U vstupu můžete být zkontrolováni ostrahou.
 • Pejsky prosím nechte raději doma.
 • Jedná se o venkovní akci na čerstvém vzduchu, ale i tady platí hygienická opatření v souvislosti s covidem-19, a tak vás prosíme o jejich respektování:
  • Pokud na sobě cítíte jakékoliv příznaky respiračního / infekčního onemocnění, tak prosím zůstaňte doma.
  • I když už neplatí žádná omezení venkovních akcí, mějte prosím u sebe potvrzení o negativním testu, potvrzení o očkování či potvrzení o prodělané nemoci.

Děkujeme a těšíme se na vás!