zážitková gastronomie

Vychutnejte si symfonii pro své smysly uprostřed nejstaršího českého vinohradu v srdci Prahy s nejlepším výhledem na pražské panorama.

Vychutnejte si pražské panorama

Panorama historické Prahy si nejlépe vychutnáte se sklenkou vína a skvělým jídlem. Zakončete návštěvu Pražského hradu v místě s nejlepším výhledem. Navštivte Svatováclavskou vinici u Villy Richter, kde si můžete vybrat ze dvou možností občerstvení Panoramic Prague přesně podle vašich představ bez nutnosti rezervace. Těšíme se na vás!

Panoramic Market

Samoobslužné občerstvení u vstupu do vinice s fantastickým výhledem na Prahu. Street food pro všechny, kteří nemají čas se déle zdržet, ale chtějí zažít jedinečnou atmosféru vinohradu uprostřed velkoměsta.

Otevřeno denně v čase 11.00 – 19.00.

Panoramic Pergola

Příjemné venkovní posezení ve stínu vinné pergoly s dechberoucími výhledy na nejkrásnější části Prahy. Vychutnejte si nejen víno z nejstaršího vinohradu či delikatesy z grilu, ale i barevné proměny vinohradu v různých ročních obdobích.

Panoramic wine festivals

Také letos se můžete těšit na řadu výjimečných akcí spojených s oslavou dobrého vína a  jídla. Zapište si akce do diářů a pro více informací sledujte náš Facebook a Instagram.

 

  • 1. 5. 2023 – Svátek růžových vín
  • 27. 5. 2023 – Bubble festival
  • 2. 9. 2023 – Prosecco fest
  • 23. 9. 2023 – Svatováclavské vinobraní
  • 11. 11. 2023 – Svatý Martin na vinici
  • od 26. 11. 2023 – Advent na Pražském vinohradu

panoramata

Podívejte se, jaké úžasné výhledy vám může Svatováclavská vinice u Villy Richter nabídnout.

příběh vinohradu

Pražský vinohrad vás oslní svou výjimečnou atmosférou a nejkrásnějšími výhledy na panorama malostranských věží, komínů a střech. Dýchne na vás historie spojená se samotnými kořeny české státnosti. Užijte si neopakovatelné romantické chvíle uprostřed nejstaršího českého vinohradu s více než tisíciletou historií.

Nejstarší vinice

Svatováclavská vinice u Villy Richter je nejstarším vinohradem, který vznikl na území českého království. Jedno z nejkrásnějších míst v Praze vybral svatý Václav, který tu o révu i vlastníma rukama pečoval. Dnes je vinice po generální rekonstrukci v roce 2008 poprvé v dějinách otevřena veřejnosti.

Jižní svah v bezprostřední blízkosti majestátního Pražského hradu slouží pro pěstování révy od počátku 10. století. Na vinici se pěstují dvě nejušlechtilejší odrůdy severních vinařských oblastí – Ryzlink rýnský a Rulandské modré. Vína ze zdejších hroznů patří mezi nejlepší vína České republiky.

Vinice nabízí také skvělou příležitost vyjít ven a užít si čerstvý vzduch s nezapomenutelnými výhledy na Prahu. Třeba na vyhlídkové cestě, podél níž najdete téměř čtyři desítky dalších odrůd zapsaných v Odrůdové knize ČR.