zážitková gastronomie

Vychutnejte si symfonii pro své smysly uprostřed nejstaršího českého vinohradu v srdci Prahy s nejlepším výhledem na pražské panorama.

Degustační večeře

Připravili jsme pro vás sérii tematických večerů, které nalákají vaše chuťové pohárky. Každý měsíc jiné téma se speciálním menu od našeho šéfkuchaře Stephena Senewiratneho. Vychutnejte si to nejlepší z gastronomie v exkluzivním prostředí Villy Richter s dechberoucímí výhledy na Prahu.

Prosinec: PAN ASIA

Vychutnejte si chutě Asie s akcentem Srí Lanky, odkud pochází náš šéfkuchař, který pro vás připravil toto jedinečné degustačním menu. Vezmeme vás na cestu plnou chutí a vjemů. Nastupte si.

SILVESTR

Vyvrcholením celého roku se stane silvestrovský večer, jehož tradice ve Ville Richter je vyhlášená. Přijďte si užít poslední večer v roce k nám. Celá Villa Richter s úžasným výhledem na Prahu je vám k dispozici. Můžete tančit na hudbu populárního DJ, relaxovat v klasicistních salóncích, ale hlavně si vychutnat jedinečnou večeři. Náš šéfkuchař Stephen Senewiratne pro vás připravil širokou rautovou nabídku s nádechem Asie.

Vychutnejte si pražské panorama

Panorama historické Prahy si nejlépe vychutnáte se sklenkou vína a skvělým jídlem. Zakončete návštěvu Pražského hradu v místě s nejlepším výhledem. Navštivte Svatováclavskou vinici u Villy Richter, kde si můžete vybrat ze dvou možností občerstvení Panoramic Prague přesně podle vašich představ bez nutnosti rezervace. Těšíme se na vás!

Panoramic Market

Samoobslužné občerstvení u vstupu do vinice s fantastickým výhledem na Prahu. Street food pro všechny, kteří nemají čas se déle zdržet, ale chtějí zažít jedinečnou atmosféru vinohradu uprostřed velkoměsta.

Otevřeno denně v čase 11.00 – 19.00.

Panoramic Pergola

Příjemné venkovní posezení ve stínu vinné pergoly s dechberoucími výhledy na nejkrásnější části Prahy. Vychutnejte si nejen víno z nejstaršího vinohradu či delikatesy z grilu, ale i barevné proměny vinohradu v různých ročních obdobích.

Panoramic wine festivals

Také letos se můžete těšit na řadu výjimečných akcí spojených s oslavou dobrého vína a  jídla. Zapište si akce do diářů a pro více informací sledujte náš Facebook a Instagram.

 

  • 1. 5. 2022 – Svátek růžových vín
  • 3. 9. 2022 – Prosecco fest
  • 24. 9. 2022 – Svatováclavské vinobraní
  • 12. 11. 2022 – Svatomartinské víno
  • od 26. 11. 2022 – Advent na Pražském vinohradu

panoramata

Podívejte se, jaké úžasné výhledy vám může Svatováclavská vinice u Villy Richter nabídnout.

příběh vinohradu

Pražský vinohrad vás oslní svou výjimečnou atmosférou a nejkrásnějšími výhledy na panorama malostranských věží, komínů a střech. Dýchne na vás historie spojená se samotnými kořeny české státnosti. Užijte si neopakovatelné romantické chvíle uprostřed nejstaršího českého vinohradu s více než tisíciletou historií.

Nejstarší vinice

Svatováclavská vinice u Villy Richter je nejstarším vinohradem, který vznikl na území českého království. Jedno z nejkrásnějších míst v Praze vybral svatý Václav, který tu o révu i vlastníma rukama pečoval. Dnes je vinice po generální rekonstrukci v roce 2008 poprvé v dějinách otevřena veřejnosti.

Jižní svah v bezprostřední blízkosti majestátního Pražského hradu slouží pro pěstování révy od počátku 10. století. Na vinici se pěstují dvě nejušlechtilejší odrůdy severních vinařských oblastí – Ryzlink rýnský a Rulandské modré. Vína ze zdejších hroznů patří mezi nejlepší vína České republiky.

Vinice nabízí také skvělou příležitost vyjít ven a užít si čerstvý vzduch s nezapomenutelnými výhledy na Prahu. Třeba na vyhlídkové cestě, podél níž najdete téměř čtyři desítky dalších odrůd zapsaných v Odrůdové knize ČR.