VÍNO A JÍDLO

Chvíle pro odpočinek s dobrým jídlem a pitím uprostřed nejstaršího českého vinohradu s nejlepším výhledem na pražské panorama. 

Vychutnejte si pražské panorama

Panorama historické Prahy si nejlépe vychutnáte se sklenkou vína a skvělým jídlem. Zakončete návštěvu Pražského hradu v místě s nejlepším výhledem. Navštivte Svatováclavskou vinici u Villy Richter, kde si můžete vybrat ze dvou možností občerstvení Panoramic Prague přesně podle vašich představ. Těšíme se na vás!

Panoramic Market

Samoobslužné občerstvení u vstupu do vinice s fantastickým výhledem na Prahu. Street food pro všechny, kteří nemají čas se déle zdržet, ale chtějí zažít jedinečnou atmosféru vinohradu uprostřed velkoměsta.

Otevřeno denně v čase 11:0019:00. 
Rezervace není nutná.

Panoramic Pergola WINE BISTRO

Jediné místo v Praze, kde můžete ochutnat unikátní vína z nejstaršího českého vinohradu přímo v místě jeho zrodu. Příjemné venkovní posezení ve stínu vinné pergoly, kde lze dostat i drobné občerstvení k vínu, nabízí velkolepou podívanou na panoramatické výhledy na nejkrásnější části Prahy. Vychutnejte si unikátnost vína i místa s tisíciletou historií a zažijte jedinečnost okamžiku, který zasáhne všechny vaše smysly.

Otevřeno pátekneděle, 12:00–19:30. Při nepříznivém počasí zavřeno.

Rezervace: banquet@villarichter.cz, +420 722 939 582
Skupinové nabídky: info@villarichter.cz

Panoramic wine festivals

Také letos se můžete těšit na řadu výjimečných akcí spojených s oslavou dobrého vína a  jídla. Zapište si akce do diářů a pro více informací sledujte náš Facebook a Instagram.

 

  • 1. 5. 2023 – Svátek růžových vín
  • 27. 5. 2023 – Bubble festival
  • 10. 6. 2023 – Prosecco – Pinot Grigio – Primitivo Fest
  • 2. 9. 2023 – Prosecco fest
  • 23. 9. 2023 – Svatováclavské vinobraní
  • 11. 11. 2023 – Svatý Martin na vinici

panoramata

Podívejte se, jaké úžasné výhledy vám může Svatováclavská vinice u Villy Richter nabídnout.

UNIKÁTNÍ VÍNA Z PRAŽSKÉHO HRADU

Pražský vinohrad vás oslní svou výjimečnou atmosférou a nejkrásnějšími výhledy na panorama malostranských věží, komínů a střech. Dýchne na vás historie spojená se samotnými kořeny české státnosti. Užijte si neopakovatelné romantické chvíle uprostřed nejstaršího českého vinohradu s více než tisíciletou historií.

SVATOVÁCLAVSKÁ vinice

Vinice u Villy Richter je nejstarším vinohradem, který vznikl na území českého království. Jedno z nejkrásnějších míst v Praze vybral svatý Václav, který tu o révu vlastníma rukama pečoval. Několik „nej…“ Svatováclavské vinice:

Nejstarší – více než 1100 let stará vinice je nejstarší vinicí nejen v Praze , ale i v Čechách

Nejmenší 0,2 ha velká vinice je nejmenší pražskou vinicí 

Nejkrásnější – vinice s nejkrásnějšími výhledy na historickou Prahu je nedílnou součástí  velkolepého panorama Pražského hradu

NEJLEPŠÍ VÍNA

Naše vína ze Svatováclavské vinice jsou pravidelně zařazována mezi nejlepší vína České republiky. 

Riesling a Pinot Noir – dvě královské odrůdy révy 
Odrůdy Riesling a Pinot Noir, které se na této vinici pěstují, patří mezi nejušlechtilejší odrůdy révy na světě. Pergola dělí vinici na dvě poloviny. Riesling se pěstuje na spodní partii vinice a Pinot Noir nad ní. Půdní podloží vinice tvoří rozpadavé břidlice. Historické vedení révy vinné tzv. na hlavu připomíná způsob pěstování révy v minulosti. Vinice je obdělávána výhradně ručně za minimálního použití chemie. Obě vína jsou školena v dřevěných sudech po dobu 12-14 měsíců a pak leží minimálně 1 rok na lahvi. Teprve pak jsou nabízena ke konzumaci. 

Mimořádná poloha vinice
Mimořádně dobře exponovaný jižní svah v těsném sousedství Pražského hradu si vybral pro pěstování révy vinné před více než 1100 lety sám hlavní patron české země kníže Sv. Václav. 

Limitované množství
Díky malému množství vyrobeného vína je možné je ochutnat či zakoupit výhradě v areálu vinice Villy Richter.

villa richter

V dolní části vinice stojí jedna z nejkrásnějších a nejelegantnějších klasicistních vil v Praze. Po rozsáhlé rekonstrukci v roce 2008 je vybavena a uzpůsobena pro pořádání soukromých akcí, svateb a eventů.